Dieta a psychika

dieta

Dieta – W zdrowym ciele, zdrowy duch ! 🙂 jak to mówi stare przysłowie i jest w tym sama prawda !

Zbilansowana dieta jest to podstawa prawidłowego funkcjonowania człowieka.

Niezależnie czy jesteśmy wyczynowymi sportowcam czy też pracownikami biurowymi.

Wiele osób uważa dietę wyłącznie za element odchudzania, nie jest to prawda, nasze nawyki żywieniowe są ważne cały czas. Skutkami złej diety często jest nadwaga bądź niedowaga. Natomiast dieta ma wpływ nie tylko na nasz wygląd zewnętrzny ale na to co dzieje się w nas w środku. Na nasze organy wewnętrzne i to o czym się zdecydowanie mniej mówi, na naszą psychikę. Dobrze odżywiony mózg zdecydowanie lepiej pracuje niż ten źle odżywiony i lepiej radzi sobie z problemami dnia codziennego.

Wygląd naszej sylwetki również ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Nasza dobra samoocena bardzo często łączy się z wyglądem zewnętrznym.

Pewność siebie, charyzma …. to również kwestia wyglądu i zdrowia psychicznego. Wielu psychologów wspiera swoje terapie psychologiczne po przez ustalenie zdrowych nawyków żywieniowych i ich przestrzegania.  Pomoc psychologa jest  łatwiejsza, gdy pracujemy ze zdrowym silnym organizmem. W terapii psychologicznej z pacjentami onkologicznymi zdrowa dieta jest bardzooooo bardzoooo ważna i jest składową sukcesu.

Wielu psychologów współpracuje z dietetykami oraz trenerami by osiągnąć jak najlepsze rezultaty w pomocy psychologicznej pacjentów.

Warto dbać o swoje ciało, nasza psychika będzie zadowolona 🙂

 

Zapraszam do współpracy, służę pomocą

mgr Adam Konrad Lewanowicz – PSYCHOLOG