Dobry Psycholog WarszawaDobry Psycholog Warszawa

Wielu z was pyta mnie jak znaleść dobrego psychologa w Warszawie czy innym mieście.

W Warszawie jest cała masa psychologów, niestety wybór nie jest łatwy.

Wielu was szuka psychologa w internecie, na forach internetowych itd. Ja zachęcam do szukania psychologa z polecenia od znajomych, od takich którzy już są w takcie terapii albo którzy już przeszli psychoterapię. Natomiast proszę starać się, nie brać polecenia od najbliższych gdyż mogą być „częścią”naszej psychoterapii.  Warto popytać znajomych a dopiero później poszukać na ich temat opinii na forach internetowych.

Ważne jest też by psychoterapeuta miał dobre wykształcenie. Wiele placówek państwowych i prywatnych kształci wyśmienitych psychologów np. Uniwersytet Warszawski  , Uniwersytet Swps etc.

Zazwyczaj sam tytuł magistra nie jest wystarczający w szybkim i skutecznym leczeniu pacjentów.  Trzeba uczęszczać na różnego rodzaju szkolenia terapeutyczne ( w moim przypadku jest to psychoterapia poznawczo-behawioralna w Centrum CBT ) , brać czynny udział w konferencjach, być na bierząco z najnowszą literaturą psychologiczną / psychoterapeutyczną  . Do tego wszystkiego praktyka, praktyka, praktyka. Ważne jest aby psycholog nie pracował tylko w jednej placówce, ale czerpał wiedzę z wielu miejsc.

Warszawa przez swoją wielkość posiada też duże zaplecze psychologów. To i dobrze , psychoterapia zazwyczaj trwa kilka miesięcy i warto wybrać odpowiedniego specjalistę. Ale też w mniejszych miejscowościach można trafić na prawdziwego eksperta, więc głowa do góry ! Ja dla przykładu i pracuje w stolicy i w kilku mniejszych miastach : Częstochowa, Sopot.